Letnia soczysta narzuta

Dawno niczego nie wrzucałam, ale wcale nie dlatego, że nie szyłam. Wprost przeciwnie – pracowałam nad dużym projektem – kończyłam narzutę ze wspólnego szycia z Silesian Quilt (poprzednie posty: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9). Bloki miałam gotowe już jakiś czas, ale potrzebowałam małej przerwy zanim zaczęłam pikować.

20150710_125307 Każdy blok jest pikowany z wolnej ręki (poza jednym pikowanym w kratkę – zwykłą stopką) i samo pikowanie zajęło mi prawie 3 tygodnie (czasowo byłam w stanie pikować jedynie jeden blok dziennie). Po przybliżeniu zdjęcia tyłu dobrze widać samo pikowanie. Kwadraty są o boku 16 cali, więc cała narzuta wyszła ok. 160×200 cm. Łączyłam metodą quilt as you go, której nauczyłam się z tego filmiku.

20150710_125442

Jestem bardzo zadowolona z efektu. Narzuta jest na nasze małżeńskie łóżko. Stąd nasze inicjały: S jak Sebastian, K jak Karolina, T jak Tosia, M jak Maja i M jak Mikołaj, oprócz tego nasz wymarzony dom (traktowany raczej jako metafora, bo ten jest trochę za mały dla naszej 5 :D). Kolory dopasowywałam do zasłonek. Nie są to do końca „moje” kolory (szary i zielony) i początkowo miałam pewne obawy czy efekt końcowy mnie zadowoli. Przy aplikowaniu postanowiłam dodać do liter drobne dodatki charakteryzujące płeć członka rodziny przypisaną do danego inicjału i efekt ożywienia całości przez róż bardzo mi się spodobał. Dlatego postanowiłam wykończyć całość właśnie tym kolorem. Uważam, że ożywiła całość i nadała jej takiej letniej soczystości. A w ogóle to kocham róż 🙂

Narzutę postanowiłam zgłosić do letniego konkursu Gosi z Quilts My Way

Hello+Sunshine+banner

Reklamy

6 uwag do wpisu “Letnia soczysta narzuta

    • Dla mnie właśnie łączenie bloków super bo taki blok 16 cali na domowej maszynie świetnie się pikuje. Bez tego sposobu ledwo ladabym rade pikowac w szwach takiego kolosa-wiem bo juz tak robilam i ciężko bylo.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s